Strona główna Klub

 

XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego   Kyokushin Karate

 

20 lutego 2010r. w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kyokushin Karate zorganizowane przez Lipnowski Klub Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z 16 klubów Polski.

 

 

W pierwszej konkurencji, którą było kata (formalny układ technik w określonej kolejności) nasza zawodniczka Kinga Bylicka zajęła II miejsce wśród dziewczynek do lat dziewięciu.

W kata seniorów po rundzie eliminacyjnej wydawało się, że nasi zawodnicy zdominują tę konkurencję. Pierwszy był Marcin Kondra, II Maciej Kaczyński, a na III miejscu Mariusz Banach. Ostatecznie zwyciężył Marcin Kondra, a Maciej Kaczyński zajął III miejsce.

W kumite (walka) nasi zawodnicy zajęli: - Marcin Kondra I miejsce w kategorii seniorów (-70 kg); Dawid Klejna II miejsce w kategorii seniorów (-80 kg); Krzysztof Klufczyński III miejsce wśród juniorów młodszych (+60 kg); Jakub Rozenberg III miejsce w kategorii młodzików (+55 kg). Drużynowo Malborski Klub Kyokushin Karate zajął IV miejsce w kata i VI miejsce w kumite.

W drużynie zabrakło Huberta Philipp i Karoliny Jażdżewskiej. Wtedy klub miał szanse na 3 miejsce drużynowo w kata. Bohaterem na pewno jest Marci Kondra, który zdobył 2 złote madale i tak szybko odnalazł się w kategorii seniorów w kumite. Potwierdza to, że ma duży talent i drzemią w nim wielkie możliwości.

Jestem bardzo zadowolony z tego startu i zdobytych 7 medali. Przerosło to moje oczekiwania. Był to pierwszy start naszych zawodników w tym roku. Kolejne to 13.03.2010 Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego w Poznaniu i 23.04.2010 III Mistrzostwa Klubu w Kata.

W tym roku zadaniem jest wyselekcjonować grupę zawodników w kategorii młodzików, juniorów młodszych i seniorów , która będzie przygotowywać się do prestiżowej imprezy jaką będą Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego w 2011 roku w Malborku.

 

 

                                                                                                autor: W. Kunicki, M. Kaczyński

 

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2019