Kujawy IKO CUP Włocławek 2023

XX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin
Kujawy IKO CUP
Włocławek 09.12.2023
W minioną sobotę 09.12.2023 w reprezentacyjnej Hali Mistrzów we Włocławku odbył się jubileuszowy XX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Kujawy „Kujawy IKO Cup”. Impreza zgromadziła prawie 300 zawodników z 18 klubów karate kyokushin z Polski północnej i centralnej. Sędzią głównym zawodów był shihan Marek Wieczorek z Olsztyna. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 32 – osobowa ekipa medalistów XIII Otwartych Mistrzostw Malborka z października tego roku. Przed ponad miesiąc zawodnicy szlifowali formę pod okiem swoich instruktorów, aby jak najlepiej przygotować się do tego wymagającego turnieju. Nasza reprezentacja zajęła bardzo dobre czwarte miejsce zdobywając 21 medali w tym 6 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych co dało łącznie 55 punktów. Zawody wygrał klub z Olsztyna z wynikiem 69 punktów. Indywidualnie medale dla MKKK zdobyli:
2 miejsce kadeci 40-50 kg – Kacper Markowicz
Medale brązowe zdobyli: Natan Komasara – kadeci młodsi – 25 kg, Bartosz Langowski kadeci młodsi + 35 kg, Konrad Ostanówka i Ignacy Bajkowski w kategorii kadeci + 45 kg, Igor Bronowski młodzicy + 55 kg, Jan Kamiński młodzicy – 45 kg, Aleksander Kazimirskyi juniorzy młodsi 50-55 kg oraz Karol Kozłowski juniorzy 70-80 kg.
Zawody sędziowali sensei : Lesław Wądołowski, Marcin Kondra, Jacek Troch. Sędzią technicznym był shihan Wojciech Kunicki.
Kolejne zawody dopiero 23.03.2024 również we Włocławku. Będą to Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i instruktorom.