Strona główna Archiwum Rok 2024 Mistrzostwa Polski Wieliczka 2024

Sensei Miłosz Wolak mistrzem Polski seniorów w kata

1 czerwca 2024  w Hali Sportowej "Solne Miasto" w Wieliczce odbyły się 51 Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate seniorów i  juniorów,z udziałem 214 zawodników reprezentujących 63 kluby sportowe. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała dwuosobowa drużyna. Sensei Miłosz Wolak w kategorii kata seniorów bronił tytułu vice-mistrza Polski z roku 2023 i poradził sobie wspaniale. Pierwszy raz w historii MKKK nasz zawodnik zdobył tytuł mistrza Polski seniorów w najbardziej prestiżowej kategorii wiekowej. Po południu Miłosz sędziował w kategorii kumite. W kategorii kata i kumite juniorów wystartowała nasza najbardziej utytułowana juniorka Zosia Bukowska. Niestety w kategorii kata nie udało jej się przebić do ósemki finałowej a kategorii kumite odpadła w eliminacjach.

W punktacji drużynowej seniorów zwyciężył klub: Polska YMCA Kraków. Malborski Klub Kyokushin Karate zajął dziewiąte miejsce. W punktacji drużynowej juniorów zwyciężył : Wrocławski Klub Kyokushin Karate.

W najbliższym czasie nasi najmłodsi zawodnicy jadą 15 czerwca na turniej do Płocka a na początku wakacji 50-osobowa grupa jedzie na obóz sportowy do Łazów .