Strona główna Archiwum Rok 2023 Piaseczno 01.04.2023

Piaseczno 01.04.2023

Mazovia Cup

W sobotę 01.04.2023  w hali sportowej GOSiR-u w Piasecznie kolejny raz odbył się prestiżowy turniej Mazovia Cup. W tym roku Mistrzostwa Europy Kyokushi Karate IKO odbędą się w dniach 20-21.05.2023 we Wrocławiu. Dlatego turniej w Piasecznie zgromadził w tym roku rekordową liczbę ponad 650 zawodników z 60 klubów karate z całej Polski. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 6-osobowa drużyna. Funkcję trenera pełnił  Wojciech Kunicki. Zawody sędziowali w kategorii kumite    m.in. sensei Marcin Kondra i Miłosz Wolak . W kategorii kata wystartowało  czterech  zawodników z Malborka : seniorzy Marcin Kondra, Miłosz Wolak oraz juniorzy Karol Kozłowski i Zofia Bukowska. Do szóstek finałowych udało się zakwalifikować trzem z nich. Ostatecznie w finałach zdobyliśmy w kata jeden medal. Niezawodny Miłosz Wolak wygrał konkurencję seniorów . Senior Marcin Kondra i juniorka Zosia Bukowska zajęli szóste miejsca w swoich kategoriach.

Do kategorii kumite przystąpiło troje  zawodników MKKK. Ze względów zdrowotnych z kumite wycofał się Karol Kozłowski. Najlepiej poradziła sobie Zosia Bukowska , która zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek + 65 kg przegrywając walkę o pierwsze miejsce z Martyną Łuką z Białegostoku.  Niestety pozostali zawodnicy nie przebrnęli przez eliminacje. Marcin Poturala z sekcji Elbląg walczący w kategorii junior – 75 kg po ładnej walce przegrał przez wazari z Kornelem Janiszewskim z Ostródy. Młodszy brat Marcina  - Piotr Poturała również odpadł w eliminacjach przegrywając przez wazari z Wiktorem Burzawą z Częstochowy.

Już za dwa tygodnie następny start kontrolny dla naszych zawodników. 15.04.2023 w Ostródzie odbędzie się turniej Polish Open, który zapewne będzie również silnie obsadzony. Będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy. Trzymamy więc kciuki za zawodników z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.