Strona główna Archiwum Rok 2022 IKO Kujawy CUP Włocławek 10.12.2022

IKO Kujawy CUP Włocławek 10.12.2022

Turniej IKO Kujawy CUP Włocławek 10.12.2022
Ostatni raz w tym roku startowali zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. W liczącej 24 osoby reprezentacji klubu znaleźli się medaliści i finaliści Otwartych Mistrzostw Malborka , które odbyły się 22.10.2022. Po okresie pandemii COVID 19 powoli udaje się odbudować system szkoleń i zawodów MKKK.
W sobotę 10.12.2022 w Hali Mistrzów we Włocławku po czteroletniej przerwie odbył się turniej karate kyoushin „IKO Kujawy Cup”. Wystartowało 210 zawodników z 16 klubów karate z całego kraju. Tradycyjnie po uroczystym otwarciu odbyła się kategoria kata . Nadspodziewanie dobrze wypadli zawodnicy MKKK zdobywając aż 8 medali w tym 3 złote. Dawało to naszemu klubowi 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju na tej fazie rozgrywek. Złoto zdobyła Kinga Zawada w juniorkach, Karol Kozłowski w juniorach młodszych i Jan Ośko w kategorii dzieci 6-7 lat . Srebro przypadło Natanowi Komasara w kadetach młodszych i Patrykowi Majerowi w juniorach młodszych. Z brązowego medalu cieszyli się: Wojciech Lipecki w kadetach młodszych, Karol Troch w kadetach oraz Franciszek Mogiłka w dzieciach 6-7 lat. W finałach swoich kategorii zameldowali się również: Kacper Majer – 4 miejsce w kadetach młodszych, Filip Nawrot – 4 miejsce w młodzikach, Igor Komasara – 5 miejsce w kadetach, Michał Wnuk z sekcji Sztum – 5 miejsce w dzieciach 6-7 lat oraz Hubert Kita – 6 miejsce w młodzikach. Pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach i nie dostali się do szóstek finałowych.
Niestety w kategorii kumite naszym zawodnikom poszło trochę gorzej. W walkach wystartowało tylko 9 zawodników. Zdobyli oni łącznie 6 medali w tym jeden złoty . W klasyfikacji generalnej MKKK ostatecznie zajął dobre 5 miejsce z wynikiem 41 punktów. Jako jedyny wszystkie walki wygrał Ksawery Ściślak z sekcji Sztum w kategorii juniorów młodszych + 60 kg . Srebrne medale zdobyli : Karol Kozłowski w kumite juniorów młodszych+ 60 kg, juniorka Kinga Zawada w kategorii + 60 kg oraz Piotr Poturała z sekcji Elbląg w kumite kadetów + 45 kg. Brązowe medale wywalczyli : Karol Troch w kadetach – 45 kg, Marcin Poturała – sekcja Elbląg w juniorach + 70 kg , Hanna Urbańska w młodziczkach + 45 kg. Duże brawa należą się Hani z sekcji Sztum, która w eliminacjach pokonała aż 2 rywalki i dopiero przegrała w półfinale. Zawody sędziowali sensei: Leszek Wądołowski, Sylwia Mackiewicz, Marcin Kondra i Jacek Troch. Sędzią technicznym zawodów był sensei Wojciech Kunicki. Szczególne podziękowania należą się również licznemu gronu rodziców i sympatyków karate , którzy dojechali do Włocławka kibicować naszym zawodnikom.
Turniej we Włocławku był ostatnim w tym roku startem zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Od nowego roku zawodnicy zaczną przygotowywać się do Mistrzostw Makroregionu Zachodniego, które zostaną rozegrane w marcu 2023 roku. OSU!

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2024