Strona główna Archiwum Rok 2022 ME Myślenice 2022

ME Myślenice 2022

MISTRZOSTWA EUROPY MYŚLENICE 2022

W sobotę 05.11.2022 w Hali Sportowej w Myślenicach w Pucharze Europy Kyokushin Karate wystąpiło ponad pół tysiąca karateków z 19 krajów europejskich: Austrii, Bułgarii, Czech, Francji, Hiszpanii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Węgier, Włoch i Wielkiej Brytanii, a także z Kuwejtu i francuskiego departamentu zamorskiego Reunion.
Sobotnie zmagania - na czterech matach - dzieci, młodzieży i mastersów w kata (układy formalne) oraz w kumite (walki) – z podziałem na płeć, kategorie wiekowe i wagowe - oglądało prawie tysiąc osób, w tym kibice z zagranicy. Na sali obecny był był dyrektor Międzynarodowego Departamentu Międzynarodowej Organizacji Karate (IKO), Japończyk shihan Katsuhito Gorai (7 dan).
Reprezentanci Polski zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, sięgając po wiele medali. Wiele medali zdobyli również zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy i Rumunii. Wśród medalistów znalazła się jedyna startująca w tym dniu zawodniczka Malborskiego Klubu Kyokushin Karate – Zofia Bukowska . Zosia zdobyła brązowy medal w kategorii kumite ( walka ) juniorek + 65 kg. W walce półfinałowej przegrała niestety z reprezentantką Ukrainy Anną Musiienko , która posiada stopień szkoleniowy 1dan.
W niedzielę 06.11.2022 w drugi dzień zawodów rywalizowali seniorzy w 19. Otwartych Mistrzostwach Europy w kata kobiet i mężczyzn, team kata oraz kumite kobiet i mężczyzn w formule open, czyli bez podziału na kategorie wagowe. Zawodniczki i zawodnicy rywalizują na jednej macie. ME były jednocześnie turniejem eliminacyjnym do przyszłorocznych MŚ open w Japonii.
W drugim dniu MKKK reprezentowali w kategorii kata seniorzy : sensei Marcin Kondra i sensei Miłosz Wolak. W kategorii tej wystąpiło 20 zawodników . Do rundy finałowej przeszło po eliminacjach tylko 6 najlepszych . Pierwszy raz w historii klubu na tak prestiżowych zawodach w kategorii seniorów nasz klub miał w finale 2 swoich przedstawicieli. Na miejscu czwartym uplasował się Miłosz a tuż za nim na miejscu piątym był Marcin. Niestety w finale nie udało im się poprawić lokat.
Następny sprawdzian formy zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate nastąpi 27.11.2022 w Katowicach na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów. W kumite i kata będą startować młodzieżowcy : Miłosz Wolak i Aleksandra Nowicka oraz juniorki Zofia Bukowska i Kinga Zawada.
Trzymamy kciuki. OSU!

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2024