Strona główna Archiwum Rok 2022 Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego 2022

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

w Kyokushin Karate 2022

 

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kyokushin Karate, odbyły się dnia 12 marca 2022 w Miejskiej Hali Sportowej w Drawsku Pomorskim z udziałem 239 zawodników reprezentujących 32 kluby sportowe. W zawodach wystartowała  9-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie seniorzy: Aleksandra Nowicka, Marcin Kondra, Miłosz Wolak, juniorzy: Zuzanna Godek, Zofia Bukowska, Marcel Wojciechowski; Juniorzy młodsi: Nadia Stawicka i Karol Kozłowski. Sędzią technicznym turnieju był sensei Wojciech Kunicki. Zawody tradycyjnie zaczęły się od kategorii kata – układów technicznych. Nasz klub w tej kategorii wystawił dwóch seniorów, którzy osiągnęli wszystko co było możliwe. Kategorię kata seniorów wygrał sensei Miłosz Wolak a sensei Marcin Kondra zajął drugie miejsce. Nie zabrakło też emocji w kategorii kumite . Znowu najlepiej spisali się seniorzy. Aleksandra Nowicka w swoim debiucie w zawodach seniorskich w kategorii – 60 kg zajęła drugie miejsce . Również drugą lokatę zajął Marcin Kondra w kategorii – 75 kg , który w walce o srebrny medal znokautował swojego przeciwnika w pierwszych sekundach walki trafiając go celnym kopnięciem mawashi geri jodan. Miłosz Wolak zajął trzecią lokatę ( seniorzy – 70 kg). Przykład ze starszych zawodników wzięła młodzież . Brązowe medale w kumite zdobyła Zosia Bukowska ( juniorki +65 kg) i Karol Kozłowski ( junior młodszy – 65 kg). Z powodu kontuzji nie wystartowała Kinga Zawada, która kibicowała drużynie. W klasyfikacji generalnej nasz klub zajął bardzo dobre czwarte miejsce, a do miejsca trzeciego zabrakło tylko jednego punktu ,czyli jeszcze jednego brązowego medalu.

OSU!

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2024