Strona główna Archiwum Rok 2021 Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Kyokushin Karate Płoty 20.03.2021

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Kyokushin Karate Płoty 20.03.2021

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Kyokushin Karate

Płoty 20.03.2021

W minioną sobotę odbyły się w reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego w Płotach k/Koszalina. W zawodach wystartowało 230 zawodników z 34 klubów karate.  Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią nasi zawodnicy wystartowali pierwszy raz . Na turniej pojechała reprezentacja klubu w składzie: sekcja Malbork – Miłosz Wolak- kata seniorów,  w kumite :Marcel Wojciechowski –  junior , Karol  Kozłowski – junior młodszy oraz juniorka młodsza Nadia Stawicka . Sekcję Kwidzyn reprezentowali: juniorzy- Milena Wiśniewska – kumite, juniorzy młodsi: Amelia Kołodziej – kumite, Marcel Falkowski – kumite, Dominika Liss – kata; młodzicy: Hubert Sarzyński, Julia Winnicka, Zofia Frejnagiel – wszyscy w kumite. Sekcja Starogard Gdański wystawiła zawodników w kumite: juniorzy- Dominik Fetke, Marek Molenda i Wiktoria Mąkosa oraz młodziczka Klaudia Sikora. Zawody sędziowali sensei Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński.

Niestety pandemia Covid wpłynęła negatywnie na przygotowanie naszej reprezentacji. Treningi w reżimie sanitarnym ograniczają możliwości bliskiego kontaktu wśród zawodników co w karate jest sprawą podstawową. Nie odbyły się w tamtym roku Mistrzostwa Klubu w kata i kumite oraz turniej ogólnopolski we Włocławku, które były startami kontrolnymi w ramach przygotowań do Makroregionu. Latem nie odbył się obóz sportowy w Łebie , na który pierwszy raz w 40-letniej historii naszego klubu miał przylecieć instruktor z Honbu z Tokio.

Pomimo tych przeciwności losu należą się wielkie wyrazy szacunku dla wszystkich zawodników, którzy podjęli trud przygotowań do zawodów i samego startu. Zaczęło się bardzo dobrze. Zgodnie z oczekiwaniami sensei Miłosz Wolak wygrał konkurencję kata seniorów. Marcel Wojciechowski i Dominik Fetke zajęli drugie miejsca w swoich konkurencjach kumite a Marcel Falkowski był trzeci. Niestety pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach.

Serdeczne podziękowania należą się również Fundacji Sportowcy Dzieciom i wszystkim osobom, które przez ostatnie trzy lata przekazywały 1 % podatku na rzecz Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. To właśnie z zebranych środków opłaciliśmy wynajęcie autokaru na te zawody. Dzięki staraniom sensei Apoloniusza Zachara klub otrzymał również w tym roku dotację od Urzędu Miasta Malborka i Starostwa Powiatowego w Malborku na organizację na jesieni Mistrzostwa Malborskiego Klubu Kyokushin Karate  w kumite i kata.

Dziękujemy

OSU!


Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2022