Strona główna Archiwum Rok 2020 Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego, Nowy Tomyśl 7.03.2020

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego, Nowy Tomyśl 7.03.2020

7 marca 2020 odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Tomyślu Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz MMM z udziałem 230 zawodników z 29 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Włodzimierrz Hibner, który także ćwiczy rekreacyjnie Kyokushin. Ponadto pozytywnie został oceniony przez Specjalną Komisję Rekordów udział ponad 300 uczestników tzn. zawodników, sędziów i trenerów w zbiorowym teście sprawnościowym.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Spikerkę prowadzili sensei Paweł Sujka i sensei Jarosław Remus. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin kierowany przez  sensei Krzysztofa Szeffner.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali sensei Marcin Kondra, sensei Marta Owedyk oraz senpai Miłosz Wolak, Damian Stawicki, Marcin Wiśniewski, Zofia Bukowska , Aleks Falkiewicz i Robert Łagidze. Zawody sędziowali sensei Wojciech Kunicki oraz sensei Maciej Kaczyński.

Zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin wrócili z 5 medalami. Złoto wywalczyli w kata seniorów Marta Owedyk oraz Miłosz Wolak, srebro w tej samej kategorii(senior kata) zdobył Marcin Kondra. Brązowy medal zdobył senior Marcin Wiśniewski w kategorii kumite senior -70kg. Brązowy medal również przywiózł młodzik Robert Łagidze w kategorii kata. Senpai Damian Stawicki wygrał jedną walkę (kumite junior -70kg), ale niestety przegrał drugą i zakończył zmagania na ćwierćfinale. W kategorii junior młodszy kumite -50kg wystartował Aleks Falkiewicz, niestety zmagania zakończył na eliminacjach. Młodzik Zofia Bukowska, która startowała w kumite wygrała jedną walkę, niestety drugą przegrała i podzieliła los senpai Damiana.