Strona główna Archiwum Rok 2019 Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK Maków Mazowiecki 2019

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK Maków Mazowiecki 2019

Dnia 16.11.2019, w Makowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. W zawodach uczestniczyło ponad dwieście juniorów i młodzieżowców (zawodnik od 18 do 21 roku życia) z całej polski oraz wszystkich organizacji kyokushin w Polsce. Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak.

Do Makowa wybrała się również ekipa Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie czterech zawodników: Hubert Philipp, Miłosz Wolak, Damian Stawicki, Aleksandra Nowicka oraz Prezes MKKK, sędzia na zawodach Sensei Wojciech Kunicki.

Tradycyjnie pierwszą konkurencją na zawodach było kata, czyli układy techniczne. Kategorię młodzieżowców wygrał Miłosz Wolak, piąte miejsce zajął Hubert Philipp. W kategorii kata juniorek do finałowej ósemki nie weszła juniorka Aleksandra Nowicka. Druga część zawodów to kumite. Senior Miłosz Wolak wygrał swoją pierwszą walkę z Normanem Pawulem, w ćwierćfinale przegrał zaś swoją walkę z Jakubem Pałaszewskim z Radzymina. Był to pierwszy start Miłosza na zawodach seniorskich w kumite. Aleksandra Nowicka startująca w kategorii juniorek do 60 kg zajęła trzecie miejsce, po wygranych dwóch walkach. Ostatni zawodnik junior do 70 kg Damian Stawicki przegrał w ćwierćfinale z Kajetanem Bosowskim z Zamościa.

Następne zawody już 23.11.2019 w sobotę w Olsztynie. Serdecznie zapraszamy.