Strona główna Archiwum Rok 2019 Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego

Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Resko 09 marca 2019

W minioną sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku odbyły się Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach uczestniczyło 238 zawodników z 31 klubów z Polski zachodniej i północnej. Dla zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate były to pierwsze zawody w tym roku i zarazem turniej kwalifikacyjny do międzynarodowego turnieju Mazovia Cup 30.03.2019. Zawody tradycyjnie zaczęły się od konkurencji kata, w której zawodnicy z Malborka  zdecydowanie dominowali w eliminacjach. W finałach również potwierdzili swoją wysoką klasę. Złote medale zdobyli: seniorka Marta Owedyk ( trzeci rok z rzędu), senior Hubert Philipp oraz junior Miłosz Wolak. Srebro zdobył senior Marcin Kondra ustępując tylko koledze z klubu Hubertowi Philipp oraz juniorka Katarzyna Proch( sekcja Kwidzyn).  Miłą niespodziankę sprawił   Robert Łagidze, który w eliminacjach wszedł do ósemki finałowej z 24-osobowej grupy młodzików i ostatecznie w finale zajął 3 miejsce. Po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęła się kategoria kumite . W tej kategorii również zawodnicy MKKK odnieśli spore sukcesy. Swoje kategorie wygrali: młodzik – 50 kg Marcel Falkowski ( sekcja Kwidzyn) , junior + 75 kg Maciej Wójtowicz oraz debiutująca na tak poważnej imprezie juniorka – 60 kg Aleksandra Nowicka. Srebrne medale zdobyły dziewczęta z Kwidzyna : juniorka – 60 kg Katarzyna Proch i juniorka + 60 kg Konstancja Wacławik. Brązowe medale zdobyli : mastersi Jacek Troch w kategorii – 85 kg i Robert Bylicki + 85 kg, junior -65 kg Miłosz Wolak, juniorka – 60 kg Kinga Bylicka, młodzik – 40 kg Dominik Antys oraz junior – 50 kg z sekcji Kwidzyn : Adam Chanowski. W zawodach uczestniczyli również : Damian Stawicki, Natalia Antys, Aleksander Liss, Dominika Liss, Amelia Kołodziej. Zawody sędziowali Sensei Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyńki.

Klasyfikacja Drużynowa:

1. Malbork 42 pkt.

2. Leszno 29 pkt.

3. Nowa Sól 28 pkt.

Następny strat już za 3 tygodnie. Mazovia Cup będzie turniejem kwalifikującym  zawodników do Mistrzostw Europy Kyokushin IKO, które odbędą się w maju we Wrocławiu.