Strona główna Archiwum Rok 2018 Puchar Europy Kiszynów 2018

Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Open
Puchar Europy Juniorów
09-10.11.2018 Kiszyniów
Mołdawia

W minioną sobotę odbył się w Kiszyniowie Puchar Europy Juniorów Kyokushin Karate. W tych prestiżowych zawodach wystartowało ponad 500 zawodników z 23 krajów. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentował senpai Miłosz Wolak w kategorii kata juniorów. Już w eliminacjach zdecydowanie zajął pierwsze miejsce i wiadomo było, że zdobędzie medal. W finale Miłosz również nie dał żadnych szans przeciwnikom i został drugim w historii klubu zdobywcą Pucharu Europy w kata. W 2016 senpai Hubert Philipp zdobył ten tytuł w kata a w 2017 powtórzył ten sukces w kumite. Funkcję trenera pełnił sensei Wojciech Kunicki. Reprezentacja Polski zdobyła 14 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 10 brązowych. Najlepiej wypadły reprezentacje Ukrainy i Rosji.

Drugiego dnia odbyła się impreza główna – Mistrzostwa Europy Open, w której startowali seniorzy. Niestety w tej kategorii nasz klub nie może poszczycić się jeszcze zawodnikami europejskiej klasy . Nasza reprezentacja kibicowała natomiast polskim kadrowiczom. Pomimo głośnego dopingu licznych polskich kibiców do strefy medalowej dotarła tylko sensei Maria Jasko , która w finale przegrała z reprezentantką Rosji Ksenią Zasoriną. W finale mężczyzn wygrał sensei Alejandro Navarro z Hiszpanii, mąż Ksenii.

W najbliższą sobotę 24.11.2018 w Kwidzynie odbędą się Mistrzostwa Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w kata i kumite. Zapraszamy do sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie ul. Słoneczna 2 na godzinę 10.00.