Strona główna Archiwum Rok 2018 Mistrzostwa Polski Seniorów Open, Oldboy i Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach

Mistrzostwa Polski Seniorów Open, Oldboy i Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach

Mistrzostwa Polski Seniorów Open, Oldboy i Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali zawodnicy sekcji Malbork: seniorka Marta Owedyk i junior młodszy Maciej Wójtowicz.

Marta startowała w konkurencji kata i, niestety, nie udało jej się dostać do finałowej ósemki. Maciej rywalizował w kumite w kategorii wagowej ponad 65 kg. W pierwszej rundzie miał wolny los.

Potem, aby dostać się do finału, musiał pokonać czterech zawodników. Swym przeciwnikom nie dawał żadnych szans. Dopiero finał pokazał hart ducha i wolę walki Maćka. Ta walka mogła się zakończyć bardzo różnie.

Nie brakowało dramaturgii. Malborczyk został ciężko sfaulowany i długo dochodził do siebie. Nie zamierzał jednak odpuszczać ani na krok pomimo bólu. Pierwsze starcie nie przyniosło rozstrzygnięcia, więc sędziowie zadecydowali o dogrywce.

Po początkowym bardzo ostrym ataku przeciwnik opadł z sił. Maciek przejął inicjatywę, kontrolował przebieg walki, nie dając mu żadnych szans. Wygrał jednomyślną decyzją sędziów. Tym samym zdobył tytuł mistrza Polski.

Sensei Kaczyński na co dzień kieruje kwidzyńską sekcją Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Ona 24 listopada będzie gospodarzem klubowego turnieju, który ma wyłonić najlepszych zawodników w kata i kumite do udziału w grudniowym ogólnopolskim turnieju we Włocławku. Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę zawodnicy MKKK jadą na międzynarodowy turniej do Ostródy.

OSU,

Maciej Kaczyński

 

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2020