Strona główna Archiwum Rok 2018 Otwarte Wagowe Mistrzostwa Japonii, 21-22.04.2018, Tokio

Otwarte Wagowe Mistrzostwa Japonii, 21-22.04.2018, Tokio

Wyjazd reprezentacji Malborskiego Klubu Kyokushin Karate do Japonii

na International Karate Friendship & 35th All Japan Weight Categories

W środę 18.04.2018, reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie Senpai Hubert Philipp, Senpai Miłosz Wolak i opiekun grupy Sensei Lesław Wądołowski, udała się do Japonii na  International Karate Friendship 2018, czyli Mistrzostwa Świata w Kyokushin Karate seniorów i nieoficjalne Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate juniorów.
Zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem podczas którego przemówił Shihan Yuzo Goda oraz Kancho Shokei Matsui. Następnie rozgrzewkę poprowadził były mistrz świata oraz brazylijski Branch Chief Shihan Francisco Filho oraz byli mistrzowie świata Hitoshi Kiyama oraz Djema Belkhodja. Po rozpoczęciu wystartowała konkurencja kata mężczyzn od 15 do 34 roku życia. Hubert Phillip zajął na bardzo dobre 16 miejsce na 38 zawodników. Natomiast Miłosz Wolak 27. Do finałowej 6 weszło 6 Japończyków. Po zakończeniu konkurencji kata zaczęło się kumite. Hubert stoczył bardzo dobrą zacięta walkę z Japończykiem po której niestety sędziowie bez wahania wskazali na reprezentanta gospodarzy. Miłosz również trafił na Japończyka który ostatecznie zajął drugie miejsce w kategorii. Reprezentant gospodarzy wykazał się niesamowitą szybkością i nienaganną techniką. Kategorie wygrał Rosjanin Georgii Krutykh a na 3 miejscu podium uplasowało się również 2 Rosjan. Mimo że zawodnicy naszego klubu nie zakwalifikowali się do czołówki Mistrzostw Świata na pewno wynieśli bardzo duże doświadczenie ze stoczonych pojedynków. Sensei Lesław dzielnie wspierał naszych zawodników sekundując im i wspierając ich na duchu. Następnego dnia cała reprezentacja naszego klubu mogła oglądać walki seniorów, którzy pokazali bardzo wysoki poziom karate kyokushin. W poniedziałek i wtorek odbył się Mitsumine Camp. Miłosz, Hubert oraz Sensei Lesław uczestniczyli w treningach z Shihan Yuzo Goda, Shihan Arthur Hovanisyan, Shihan Kenny Uytenbogaardt oraz Shihan Stuart Corrigal a we wtorek mieli zaszczyt podziwiać wodospad pod którym trenował Sosai Masutatsu Oyama. Teraz czas na relaks i zwiedzanie stolicy kyokushin oraz bezpieczny powrót do domu.
Osu!
Lesław Wądołowski, Hubert Philipp, Miłosz Wolak
link do galerii

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2020