Strona główna Archiwum Rok 2018 Mazovia Cup 2018

Mazovia Cup 2018

W dniu 24 marca 2018 odbył się VII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin Mazovia Cup 2018 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, organizowany przez Bushi Team. W zawodach wzięła udział 395 zawodników z 39 klubów z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali w 50 kategoriach.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Hubert Philipp, Miłosz Wolak, Zuzanna Jaremko, Konstancja Wacławik, Monika Matlewska, Julia Jankiewicz, Maciej Wójtowicz, Oliwier Dziki, Michał Falkowski, Piotr Paczkowski oraz Adam Paczkowski. Opiekę nad zawodnikami sprawował Sensei Maciej Kaczyński, który równocześnie był sędzią zawodów oraz Pan Mariusz Philipp, który był odpowiedzialny za transport zawodników. Na zawodach nie zabrakło grupy kibiców z Malborka, którzy przybyli wspierać swoich kolegów.

MKKK zdobył dziesięć medali. Dwa złote, cztery srebrne oraz cztery brązowe. Kategorie kata mężczyzn wygrał Miłosz Wolak. Na drugim miejscu uplasował się Hubert Philipp, przegrywając ze swoim kolegą Miłoszem o 0.6 pkt. Monika Matlewska w kategorii kata kobiet nie dostała się do finałowej ósemki. Kategorie kumite juniorów do -65kg wygrał Hubert Philipp, wygrywając w finałowej walce z Miłoszem Wolakiem, który zajął drugie miejsce w tej kategorii. Warto wspomnieć, że swoje walki eliminacyjne i półfinałowe  chłopcy wygrali przed czasem. W kategorii kumite juniorek do +65kg drugie miejsce zajęła Konstancja Wacławik, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Zuzanna Jaremko. W kategorii kumite juniorek -65kg, wygrywając po jednej walce, trzecie miejsce zajęły  Monika Matlewska i Julia Jankiewicz. Maciej Wójtowicz w kategorii juniorów młodszych +65kg zajął drugie miejsce, wygrywając dwie walki. Marcel Falkowski w kategorii kumite kadeci zajął trzecie miejsce. Niestety pozostali reprezentacji MKKK Oliwier Dziki, Piotr i Adam Paczkowscy odpadli w walkach eliminacyjnych. Najlepszym  zawodnikiem turnieju został Miłosz Wolak.

Dziękujemy wszystkim przybyłym sympatykom kyokushin karate, za przybycie i wsparcie naszych zawodników. Do zobaczenia na następnych zawodach!!!