Strona główna Archiwum Rok 2018 Makroregion Nowa Sól 2018

Makroregion Nowa Sól 2018

Makroregion Zachodni Nowa Sól 2018

10 marca 2018 w Hali sportowej MOSiR w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Rozegrano także konkurencje w Karate WKF. W zawodach startowało około 220 zawodników z prawie 30 klubów karate z Polski północnej i zachodniej. Malborski Klub Kyokushin Karate bronił na tych zawodach tytułu drużynowego Mistrza Makroregionu Zachodniego zdobytego rok temu w Gdańsku. Tradycyjnie turniej rozpoczął się od turnieju kata. Seniorka Marta Owedyk została drugi rok z rzędu zdobywcą I miejsca. Na najwyższym stopniu podium uplasował się również junior Miłosz Wolak, a Hubert Philipp startujący razem z seniorami zajął bardzo dobre II miejsce. Miłą niespodziankę sprawiła Monika Matlewska zajmując III miejsce w kata juniorek.

W kumite złote medale zdobyli Maciej Wójtowicz w kategorii juniorów młodszych +65kg i Miłosz Wolak w juniorach -65kg, pokonując w finale klubowego kolegę Huberta Philippa. Miłosz Wolak wygrywając konkurencję w kata i kumite został najlepszym zawodnikiem turnieju. W eliminacjach niestety odpadli: junior młodszy Oliwier Dziki oraz juniorki: Zuzanna Jaremko, Konstancja Wacławik, Julia Jankiewicz i Monika Matlewska. Drużynowo MKKK zajął drugie miejsce ustępując tytuł klubowi z Inowrocławia. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wystartowało tylko 3 zawodników: Adam Paczkowski zajął II miejsce w kumite -40kg, a jego brat Piotr Paczkowski zdobył III miejsce w kata. Startujący w kumite Marcel Falkowski odpadł w eliminacjach.

Zawody sędziował m.in. Sensei Maciej Kaczyński. Kierownikiem drużyny był Sensei Wojciech Kunicki. Zarząd MKKK składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu dojazdu reprezentacji do Nowej Soli. Już za 2 tygodnie zawodnicy będą mieli szanse na kolejne sukcesy na turnieju Mazovia Cup w Piasecznie.

 

Osu!

Wojciech Kunicki

Galeria zdjęć


Marta Owedyk- kata, Miłosz Wolak- kata, Miłosz Wolak- kumite, Maciej Wójtowicz- kumite

Hubert Philipp- kata, Hubert Philipp- kumite, Adam Paczkowski kumite

Monika Matlewska-kata, Piotr Paczkowski-kata


Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2020