Strona główna Archiwum Rok 2017 Piaseczno 02.04.2017

Mazovia Cup 2017

Piaseczno 02.04.2017

W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja jednego z największych turniejów karate kyokushin w Polsce – Mazovia Cup 2017. W hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie wystartowało 465 zawodników z 37 klubów z całej Polski. W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy Karate Kyokushin IKO, które odbędą się w Lyonie 20-21.05.2017 w zawodach wystartowała 13-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

Rewelacyjnie na początku turnieju spisali się nasi zawodnicy startujący w kata. Wśród chłopców całe podium zajęli reprezentanci z Malborka. Pierwsze miejsce zajął Hubert Philipp, drugi był Miłosz Wolak a trzecie miejsce zajął Marcin Kondra. Marta Owedyk startująca w kategorii dziewcząt zajęła bardzo dobre trzecie miejsce.

Również w kategorii kumite nasi zawodnicy zdobyli liczne medale. Złoto zdobyli senior – 70 kg Marcin Tomczyk , junior – 60 kg Hubert Philipp i juniorka Zuzanna Jaremko – 65 kg. Srebrne medale zdobyli : junior – 65 kg Patryk Falkiewicz oraz młodzik – 60 kg Damian Stawicki. Na trzecim miejscu na podium stanęli: senior – 70 kg Paweł Madajczak, juniorka – 65 kg Konstancja Wacławik i młodzik Maciej Wójtowicz + 65 kg. W klasyfikacji drużynowej MKKK zajął wysokie 4 miejsce a Hubert Philipp został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Zawody sędziowali m.in. Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński.