Strona główna Archiwum Rok 2017 Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego 2017

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW KYOKUSHIN KARATE - GDAŃSK 04.03.2017

4 marca na AWF w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate z udziałem 170 zawodników z 22 ośrodków. W ramach MM odbyły się walki w 8 kategoriach w przepisach WKF. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Zdzisław Niedźwiedź.

Pierwszy raz w historii zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin Karate zajęli I miejsce drużynowo w tych prestiżowych zawodach. Zawodnicy z Malborka zdominowali kategorię kata zdobywając 2 złote i 2 srebrne medale. Swoje kategorie wygrali : seniorka Marta Owedyk i junior Hubert Philipp, drugie miejsca natomiast zajęli : senior Marcin  Kondra i Miłosz Wolak.

Kolejne punkty zdobyli zawodnicy w kategorii kumite:

złoto zdobyli : juniorka + 60 kg Zuzanna Jaremko i senior – 70 kg Paweł Madajczak – oboje z sekcji Kwidzyn prowadzonej przez sensei Macieja Kaczyńskiego

srebrne medale wywalczyli: Hubert Philipp w juniorach - 60 kg, Damian Stawicki w juniorach młodszych – 60 kg

brązowe medale otrzymali: junior – 65 kg Patryk Falkiewicz, masters + 35 lat – Robert Bylicki- wszyscy sekcja Malbork

punkty za 3 miejsce zdobyli również senior – 65 kg Marcin Tomczyk – sekcja Kwidzyn i Julia Jankiewicz - juniorka – 60 kg i Monika Matlewska – 55 kg obie sekcja Sztum