Strona główna Archiwum Rok 2016 MP Olsztyn 22.10.2016

Hubert Philipp - „Złoty chłopak”

Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin

Olsztyn 22.10.2016

 

W minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej „Urania” w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów oraz Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Open i Kata. W imprezie łącznie startowało ponad 200 zawodników z 91 klubów karate z całego kraju.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali : seniorka Marta Owedyk w kategorii kata oraz junior Hubert Philipp w kategorii kata i kumite – 60 kg. Zawody sędziowali sensei : Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński. Zawodników dopingowała liczna grupa kibiców z Malborka i Sztumu.

Do południa odbyły się zawody w konkurencji kata. Niestety nasza aktualna vice-mistrzyni Makroregionu Zachodniego Marta Owedyk nie wdostała się do ósemki finałowej. Lepiej poszło Hubertowi Philipp, który po eliminacjach zajmował bardzo dobre drugie miejsce a w finale … dokonał niemożliwego i pierwszy raz w historii Malborskiego Klubu Kyokushin Karate został Mistrzem Polski . Ponieważ dekoracja odbywa się na koniec zawodów wynik był utrzymywany w tajemnicy, aby Hubert mógł się skupić na walkach. Niestety na miesiąc przed zawodami Hubert chorował dwa tygodnie i nie zdążył przygotować się na 100 %. Dodatkowo juniorzy młodsi to 16- to i 17-tolatkowie. Hubert mając 16 lat był młodszy o jeden rok od niektórych przeciwników. Bazując jednak na wieloletnim doświadczeniu – Hubert jest aktualnym medalistą Pucharu Europy – i wcześniejszych ciężkich treningach „ złoty chłopak” z Malborka znowu dokonał niemożliwego. W eliminacjach pokonał Mateusza Sierzan z Ostrołęki a w ćwierćfinale Kamila Kondysiaka z Bielsko-Białej. W tym momencie wiadomo już było, że również w kategorii kumite Hubert zdobędzie medal. Potem było jeszcze lepiej. W półfinale Patryk Dobrzański z Krosna nie sprostał naszemu zawodnikowi i przegrał przed czasem przez ippon. Również w walce finałowej Adam Soniak z Tomaszowa Lubelskiego nie wytrzymał pełnych 2 minut i też przegrał przez ippon.

Po trzydziestu sześciu latach doczekaliśmy się w naszym klubie Mistrza Polski Karate Kyokushin i to od razu dwukrotnego. Wygrywając w kategorii kata i kumite Hubert Philipp potwierdził, że w zbliżającym się Pucharze Europy 26-27 listopada 2016 r. w Lublinie, będzie jednym z faworytów do medali.


Gratulujemy, Osu!

zobacz zdjęcia...

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2021