Strona główna Archiwum Rok 2016 Mazovia Cup 20.03.2016

V Piaseczyński Turniej IKO

Mazovia Cup 20.03.2016


W minioną niedzielę odbył się kolejny turniej Mazovia Cup w Piasecznie, który zgromadził 392 zawodników z 32 klubów karate kyokushin IKO z całej Polski. Turniej, jeden z największych w Polsce jeżeli nie największy, został rozegrany według światowych przepisów według których rozgrywane są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.


Właśnie od wyników na tym turnieju uzależnione było zdobycie kwalifikacji do startu na Mistrzostwa Europy w Warnie 21-22.05.2016 dla zawodników Malborskiego Klubu Kyoklushin Karate. Po Pucharze Europy, Mistrzostwach Makroregionu i Mazovia Cup sensei Wojciech Kunicki podjął decyzję co do składu reprezentacji naszego klubu na ME w Bułgarii. Do Piaseczna walczyć o nominację pojechali: młodziczka Zuzanna Jaremko z Kwidzyna oraz przedstawiciele Malborka: kadet Damian Stawicki, młodzik Miłosz Wolak oraz juniorzy Patryk Falkiewicz i Artur Bernacki. Nominację uzyskał wcześniej junior Hubert Philipp – dwukrotny medalista Pucharu Europy i Mistrz Makroregionu Zachodniego w kata.


Zwycięską serię rozpoczął Damian Stawicki, który nie zrobił wagi 45 kg i musiał wystartować w cięższej kategorii – 55 kg. Mimo znacznej różnicy wagi Damian nie dał żadnych szans przeciwnikom. Przeszedł jak burza przez eliminacje, ćwierćfinał, półfinał i finał – wygrywając prawie wszystkie walki przed czasem.


W tym samym stylu zdominował kategorię juniorów – 70 kg Artur Bernacki, wygrywają wszystkie 4 walki. Do grona złotych medalistów dołączyła Zuzanna Jaremko w kategorii młodziczek + 65 kg. Dopiero w finale przegrał natomiast Miłosz Wolak w juniorach – 60 kg ,zajmując bardzo dobre 2 miejsce. Niestety Patryk Falkiewicz nie przebrnął przez eliminacje i odpadł w ćwierćfinale.


3 złote i 1 srebrny medal uplasowały Malbork na 12 miejscu drużynowo.


W okresie świątecznym zawodnicy będą odpoczywać a od początku kwietnia rozpoczną przygotowania do Mistrzostw Europy. W maju do Warny w Bułgarii pojadą: Zuzanna Jaremko, Damian Stawicki, Miłosz Wolak, Hubert Philipp i Artur Bernacki.


Gratulacje ! OSU!

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2021