Strona główna Archiwum Rok 2016 Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego 2016

Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin


Włocławek 13.03.2016


W niedzielę 13.03.2016 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. Organizatorem imprezy był Włocławski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Jana Mazurkiewicza. W zawodach wystartowało 155 zawodników z 25 klubów karate kyokushin. Sędzią Głównym był shihan Andrzej Drewniak a Przewodniczącym Komisji Weryfikacyjnej był sensei Wojciech Kunicki. Zawody sędziował m.in. sensei Maciej Kaczyński.

Dla Malborskiego Klubu Kyokushin Karate Mistrzostwa Makroregionu są najważniejszą imprezą na wiosnę sprawdzającą formę zawodników po ciężko przepracowanym zimowym sezonie przygotowawczym . Medaliści tych zawodów będą walczyć w kolejnych turniejach kwalifikacyjnych o prawo startu w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate IKO, które odbędą się 20-22 maja w Warnie w Bułgarii.

Niestety nasza drużyna startowała w okrojonym składzie … i odniosła największy sukces w historii startów MKKK na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego . W kategorii kata medale zdobyli: Hubert Philipp - 1 miejsce w kategorii juniorów, Marta Owedyk – 2 miejsce w kategorii seniorek i Miłosz Wolak – 2 miejsce w kategorii młodzików a startująca w juniorkach Mirosława Zdral z Kwidzyna weszła do ósemki finałowej i ostatecznie zajęła w finale bardzo dobre 4 miejsce. Jeszcze lepiej wypadli zawodnicy w kategorii kumite : Karolina Jażdżewska – 1 miejsce w kategorii juniorek – 55 kg, Artur Bernacki – 1 miejsce w juniorach – 70 kg, sensei Robert Bylicki – 2 miejsce w kategorii masters + 35 , Zuzanna Jaremko z Kwidzyna – 2 miejsce w młodziczkach + 55 kg, Miłosz Wolak – 3 miejsce w kategorii młodzików – 60 kg i Patryk Falkiewicz – 3 miejsce w juniorach – 65 kg.

Ostatecznie Malborski Klub Zajął 2 miejsce w Makroregionie przegrywając 1 miejsce tylko jednym punktem z Zieloną Górą. Szkoda, że aż 6 medalistów z zeszłego roku nie startowało we Włocławku. Młodzicy natomiast zajęli 4 miejsce przegrywając 3 lokatę również tylko o jeden punkt.

Kolejny start czeka zawodników już w niedzielę 20.03.2016 na Mazovia Cup w Pasecznie. Trzymamy kciuki.

 

OSU!

 

 

zobacz zdjęcia...

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2021