Strona główna Archiwum Rok 2015 Mazovia Cup Piaseczno

Mazovia Cup Piaseczno

Mazovia Cup

Piaseczno 29.03.2015

W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się 9 maja 2015 r. w Berlinie , 7-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate wzięła udział w bardzo silnym turnieju IKO Mazovia Cup w Piasecznie.

W zawodach uczestniczyło 376 zawodników z 32 klubów karate kyokushin IKO z całej Polski. Sędzią głównym był shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan. Nasi zawodnicy poradzili sobie nadspodziewanie dobrze zajmując w tym doborowym gronie wysokie 9 miejsce drużynowo. Aż 6 zawodników stanęło na podium w tym 4 zdobyło złote medale. Na najwyższym podium stanęli: Paweł Madajczak ( sekcja Kwidzyn)– kumite seniorów -70 kg, Zuzanna Jaremko ( sekcja Kwidzyn) – kumite młodziczek – 60 kg, Huber Philipp – młodzik kumite – 50 kg, Przemysław Szałkowski – kumite juniorów -75 kg. Srebrny medal zdobył Miłosz Wolak w kumite młodzików – 50 kg ulegając w finale swojemu koledze klubowemu . Na najniższym stopniu podium uplasował się Artur Bernacki w kumite juniorów – 65 kg. Siódmy zawodnik Kamil Bieliński niestety nie przebrnął przez eliminacje i nie dotarł do strefy medalowej. Zawody sędziował m.in. Wojciech Kunicki 3 dan.

Serdeczne podziękowania należą się sempai Mariuszowi Philipp, który kolejny raz pomógł w organizacji wyjazdu.

Zawody w Piasecznie były startem kontrolnym przed najważniejszą imprezą przed wakacjami – Mistrzostwami Europy w Berlinie . Cieszy forma zawodników MKKK i pozwala patrzeć z nadzieją start w stolicy Niemiec. Do drużyny dołączą jeszcze Marta Owedyk i Marcin Kondra, którzy będą startować w kategorii kata .