Strona główna Archiwum Rok 2015 Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego 2015

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego 2015

Dnia 14 marca 2015 roku w nowoczesnej hali sportowej w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Organizatorem zawodów był Grodziski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Szeffnera. Otwarcia i wręczenia nagród dokonali Starosta Grodzki Mariusz Zgaiński oraz Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański.  Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra organizacja imprezy i wyjątkowo atrakcyjne puchary. W zawodach startowało ok. 190 zawodników z 28 klubów karate kyokushin z Polski północnej i zachodniej.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 12-osobowa drużyna. Zawody sędziowali m.in. Wojciech Kunicki i Lesław Wądołowski.

Wielką niespodziankę sprawili młodzicy. W tym doborowym towarzystwie bezdyskusyjnie wygrali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Najlepszym młodzikiem turnieju został Hubert Philipp, który zajął 1 miejsce w kata- układach technicznych i 2 miejsce w kumite – wolnej walce. Punktowali również : Zuzanna Jaremko z Kwidzyna – 1 miejsce w kumite, Kamil Bieliński – 2 miejsce w kumite i Miłosz Wolak – 3 miejsce w kata.

Trochę słabiej wypadli seniorzy i juniorzy zajmując w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu Zachodniego wysokie 5 miejsce Medale zdobyli : Marcin Kondra kumite seniorów 2 miejsce i 3 miejsce w kata, Dariusz Wisniewski – 2 miejsce w kumite oldboys + 85 kg, Paweł Madajczak z Kwidzyna – 3 miejsce w kumite – 70 kg, Marta Owedyk – kata seniorek – 3 miejsce i jedyny junior, który przebił się do strefy medalowej – Przemysław Szałkowski – 3 miejsce w kumite – 75 kg.

Wszyscy w/w zawodnicy zdobyli prawo startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 09.05.2015 w Berlinie. Kolejnym obowiązkowym startem kontrolnym dla nich będzie bardzo silnie obsadzony turniej IKO w Piasecznie 29.03.2015.