Strona główna Archiwum Rok 2014 Puchar Europy Juniorów Kyokushin Karate IKO Sosnowiec 29.11.2014

Puchar Europy Juniorów Kyokushin Karate IKO Sosnowiec 29.11.2014

Puchar Europy Juniorów

Kyokushin Karate IKO

Sosnowiec 29.11.2014

W sobotę odbył się w Hali Sportowo- Widowiskowej w Sosnowcu Puchar Europy Kyokushin Karate IKO. W zawodach uczestniczyło ok. 300 zawodników z 18 państw. Wśród najlepszych karateka w Europie znalazło się 5 zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Nasze miasto reprezentowali: seniorka Marta Owedyk – kata, senior Maciej Kaczyński – kata, młodzicy Hubert Philipp – kata i kumite oraz Patryk Falkiewicz – kumite, junior Artur Bernacki – kumite. Zawody sędziował m.in. Wojciech Kunicki, kierownikiem drużyny był Lesław Wądołowski.

Do południa odbył się turniej w kata , czyli w układach technicznych. Nasi seniorzy spisali się bardzo dobrze zajmując 11 miejsce w swoich kategoriach. Zabrakło im 3 miejsc wyżej, aby znaleźć się w ścisłym finale tego turnieju, do którego awansowało zawsze najlepszych 8 zawodników z eliminacji. Do finału awansował natomiast młodzik Hubert Philipp na 7 pozycji. W ścisłym finale udało mu się poprawić wynik o jedną lokatę i zajął ostatecznie 6 miejsce. Jest to najlepszy wynik w kategorii kata w 30-toletniej historii naszego klubu.

Po południu rozegrane zostały kategorie kumite , czyli wolnej walki. Rok temu w Mistrzostwach Europy w Katowicach Hubert Philipp był 5 i był to najlepszy dotychczasowy wynik w historii Klubu. Konkurencja kata zaostrzyła jednak apetyty zawodników z Malborka.

Chociaż junior Artur Bernacki w eliminacjach nie sprostał zawodnikowi z Białorusi – Adrejowi Bialiak i przegrał przez wskazanie sędziów, to pozostali młodzicy sprawili ogromną niespodziankę. Patryk Falkiewicz w ćwierćfinale kumite – 60 kg wygrał przez wazari z Węgrem – Balazsem Papai i w półfinale niestety nie dał rady Kamilowi Janusek z Polski przegrywając przed czasem przez ippon. Ostatecznie Patryk zajął bardzo dobre 3 miejsce. Podobny sukces odniósł Hubert Philipp w kumite – 50 kg, który przebrnął przez eliminacje i w półfinale przegrał przez wskazanie sędziów z Rosjaninem Aleksandrem Kharlamovem. W ten oto sposób poprawił Hubert swój wynik sprzed roku o 2 lokaty.

Następnego dnia odbyły się Mistrzostwa Europy Open kobiet i mężczyzn. Tym razem nasi zawodnicy mogli podpatrywać najlepszych seniorów na naszym kontynencie w prestiżowej kategorii open. Sprawdzian tameshiwari – rozbijanie desek , który odbył się w półfinale sędziował m.in. sensei Wojciech Kunicki.

Honorowym gościem zawodów przez dwa dni był kancho Shokei Matsui z Japonii – następca legendarnego Masutatsu Oyama ,założyciela stylu kyokushin karate. Tym bardziej cieszy , że nasi zawodnicy w tak prestiżowym turnieju jak Puchar Europy zajęli dwa trzecie miejsca. Na zakończenie sezonu nasi zawodnicy wystartują 6 grudnia w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO w Dobrzyniu nad Wisłą.