Strona główna Archiwum Rok 2013 Polish Open Galizia CUP 15.06.2013 r.

Polish Open Galizia CUP 15.06.2013 r.

Polish Open Galizia CUP

15.06.2013 r.

Potrójnym sukcesem Malborskiego Klubu Kyokushin Karate ( MKKK) zakończył się rozegrany w minioną sobotę międzynarodowy turniej karate "Polish Open IKO Galizia CUP" w Leżajsku. Czteroosobowa drużyna przywiozła trzy medale.  Rozegrany już po raz trzeci turniej jest jednym z najsilniejszych turniejów karate kyokushin IKO ( według przepisów Mistrzostw Świata). W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z trzech krajów (Polska, Ukraina i Białoruś) i ponad czterdziestu klubów. Po raz pierwszy na tak poważny turniej pojechała reprezentacja MKKK w składzie : sędzia – trener Wojciech Kunicki, kierownik ekipy – Mariusz Philipp, Marcin Kondra kumite ( walka) seniorów , Karolina Jażdżewska kumite młodziczek, Hubert Philipp – kumite i kata ( układy techniczne )kadetów, Kacper Ptak – kumite młodzików. Na turniej jak co roku zjechały ekipy z terenu całej Polski . Goście z Ukrainy pokonali ponad 1 300 km (w jedną stronę) dzielące Krym od Leżajska by wziąć udział w tych zawodach. O wysokim poziomie turnieju  świadczy fakt, że zawody swoim patronatem objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Leżajski, Burmistrz Miasta Leżajsk.

Sędzią głównym zawodów był Branch Chief Shihan Jacek Czerniec z Lublina.  Zawody w obecności Burmistrza Nowej Sarzyny Pana Jerzego Paula otworzył Burmistrz Leżajska Pan Piotr Urban.

Nasz najbardziej utytułowany zawodnik Marcin Kondra w półfinale wygrał przed czasem z Białorusinem  Maksima Dzmitry i niestety nie sprostał w finale Robertowi Walczakowi z Zakopanego zajmując ostatecznie II miejsce.

Hubert Philipp w kata zajął V miejsce co należy uznać za dobry występ w tak doborowym towarzystwie. Zdecydowanie lepiej poszło Hubertowi w kumite gdzie przeszedł wspaniale dwie rundy eliminacji i w półfinale prowadząc przez wazari ( pół punktu ) z Bartoszem Banasiakiem został sfaulowany przez zawodnika z Lublina i nie został dopuszczony przez lekarza do walki finałowej. Szkoda bo była szansa na złoty medal. Skończyło się srebrem.

Jedyna dziewczyna w drużynie – Karolina Jażdżewska nie dała żadnych szans Karolinie Halat z Limanowej i bez przeszkód awansowała do półfinału. Niestety w tej rundzie trafiła na  – Paulinę Pawlak z Przeworska, która trzeci raz z rzędu wygrała „ Galizia CUP” Karolina musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Czwartym zawodnikiem był Kacper Ptak, który nieszczęśliwie w pierwszej rundzie walczył z  zawodnikiem z cięższej kategorii -cięższym o 12 kilogramów Mateuszem Rytyną z Zamościa ( zajął on III miejsce w swojej kategorii). Po złożeniu protestu u sędziego głównego Kacper walczył jeszcze raz  już w swojej kategorii z Michałem Bukowskim z Ostródy , ale sił już nie wystarczyło aby tą walkę wygrać.

Drużynowo Malborski Klub Kyokushin Karate zajął 16 miejsce.

Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, którzy dofinansowali nasz wyjazd:

Myjnie samochodowe „ Czyścioch” z Malborka -  pan Mariusz Tuszakowski, panu Mariuszowi Philipp, oraz państwu Jażdżewskim.

W.K.

 

zobacz galerię...

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2019