Strona główna Archiwum Rok 2013 II Polish Fighter’s Camp 2013

II Polish Fighter’s Camp 2013

II Polish Fighter’s Camp 2013.

W dniach 1-3 marca 2013 r. odbył się z w Nałęczowie II Polish Fighter’s Camp 2013. Organizatorem seminarium był Shihan Jacek Czerniec (Branch Chief of Poland, 5 dan), a współorganizatorem Shihan Eugeniusz Dadzibug (5 dan).

Treningi poprowadził instruktor Honbu sensei Ryu Narushima, jeden z najdynamiczniejszych i najskuteczniejszych zawodników karate kyokushin.

W seminarium wzięli udział instruktorzy i zawodnicy z naszego Klubu: sensei Mirosław Mackiewicz, sensei Krzysztof Westfal, senpai Krzysztof Klufczyński i senpai Marcin Kondra.

Seminarium poświęcone było nauczaniu kumite i omówieniu sposobów przygotowania do startów w zawodach, głównie pod kątem zbliżających się Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy.

W obozie wzięło udział ponad 200 polskich instruktorów i zawodników kyokushin współpracujących z IKO, jak również karateka z Holandii, Ukrainy, Algierii, Niemiec i Tunezji.

Sensei Narushima poprowadził treningi według tych samych założeń, jakie realizuje z zawodnikami japońskimi. Główny nacisk położył na doskonalenie precyzji technik oraz właściwego balansu ciała. Treningi zawierały ćwiczenia z obciążeniami, kombinacje w parach i ćwiczenia na tarczach. Intensywność treningów i ich obciążenie były duże. Sensei Narushima często nawiązywał do kihon i ido geiko jako podstaw karate, które winny być częścią każdego treningu.

W sobotę wieczorem odbyło się uroczyste Sayonara party.

Więcej na stronach:

http://www.kyokushin.lublin.pl

http://onekyokushin.pl

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2020