Obozy letnie malborskich karateków
czwartek, 01 sierpnia 2013 20:17
Obozy letnie malborskich karateków
Dzieci do lat 12 pojechały w terminie 29.06.-06.07.2013 do ośrodka WRZOS w Sianożętach koło Kołobrzegu. W obozie uczestniczyło 50 zawodników z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate i 30 osób z klubu karate z Grudziądza. Zajęcia prowadzili : sensei Janusz Kalamarski 2 dan, Maciej Kaczyński 1 dan, Mirosław Mackiewicz 1 dan, Lesław Wądołowski 1 dan, Krzysztof Westfal 1 dan, Apoloniusz Zachara 1 kyu. Zajęcia świetlicowe prowadziła pani Ewa Kunicka. Obóz zorganizował Wojciech Kunicki 3 dan. W trakcie zajęć młodzież poszerzała swoje umiejętności w karate kyokushin, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych, zaliczyła czwórbój LA ( bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal , bieg na 600 m). Miłym akcentem była wycieczka do Aquaparku w Ustroniu Morskim i Sayonara Party – dyskoteka pożegnalna. Na zakończenie obozu 44 malborskich karateka zdało egzamin na następny stopień uczniowski kyu. Wspaniały ośrodek i przepiękna okolica spowodowały, że w roku 2014 obóz również zostanie zorganizowany w tym samym miejscu.
Młodzież i dorośli natomiast w terminie 18-22.07.2013 mieli okazję pierwszy raz uczestniczyć w obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. W tym zgrupowaniu kadry Malborskiego Klubu uczestniczyło 40 najlepszych zawodników z Malborka , Elbląga, Kwidzyna i Sztumu. Zajęcia prowadził trener kadry narodowej, legenda polskiego karate kyokushin shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan oraz sensei Wojciech Kunicki 3 dan. Treningi karate odbywały się na sali judo wyłożonej matą tatami. W ramach treningu medytacji uczestnicy obozu podziwiali wschód słońca ok. godz. 4. 30 siedząc pół godziny w pozycji seiza. Innym razem o godz. 6.00 shihan Dadzibug przeprowadził półtora godzinny trening iken – I-ken jest odmianą kun-fu zbliżoną do "stylów wewnętrznych", w których wykorzystuje się trening mentalny, jako formy doskonalenia się w realnej walce. W tym stylu duży nacisk kładzie się na wykorzystanie umysłu i wyobraźni w trakcie treningu w celu kontroli swojego ciała i zrozumieniu zależności pomiędzy umysłem i ciałem. Treningi kata ukierunkowane były na naukę kanku dai kata. W ramach zajęć sportowych wieczorami uczestnicy obozu trenowali chinlone – birmańską grę zespołową polegającą na połączeniu tańca i sztuk walki, uczestniczyli w godzinnym treningu specjalistycznym na skakance, pod koniec obozu każdy uczestnik zaliczył czwórbój lekkoatletyczny ( bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg długi: dziewczęta – 600 m a chłopcy – 1000 m ). Pozwoliło to ocenić motorykę zawodników a w szczególności takie cech jak szybkość, siłę mięśni rąk i nóg oraz wytrzymałość. Na zakończenie obozu shihan Dadzibug przeprowadził bardzo ciężki egzamin na stopnie uczniowskie kyu, wzorowany na egzaminach odbywających się w Japonii. Po 2,5 godzinie zaliczania technik i kata wszyscy uczestnicy obozu musieli uczestniczyć w ponad dwu godzinnym treningu kumite – walki, który odbył się o godzinie …….24.00. Trenowanie o tej porze jest związane ze z przyzwyczajaniem organizmu do wysiłku w innych strefach czasowych np. w Japonii była wtedy godzina 7.00.
Obozy były częścią przygotowań do listopadowych mistrzostw klubu w kumite oraz do Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin we Włocławku, gdzie w tym roku Nasz Klub będzie bronił drużynowego I miejsca zdobytego w roku 2012.
Zdjęcia z obozów
OSU!