Strona główna Archiwum Rok 2009 VIII OTWARTE MISTRZOSTWA MALBORKA KYOKUSHIN KARATE

VIII OTWARTE MISTRZOSTWA MALBORKA KYOKUSHIN KARATE

W sobotę trzydziestego maja 2009 roku zostały rozegrane VIII OTWARTE MISTRZOSTWA MALBORKA KYOKUSHIN KARATE. W Sali sportowej Gimnazjum nr 3 gościliśmy blisko 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących barwy szesnastu klubów. Swoje umiejętności na zawodach zaprezentowali karatecy z Bydgoszczy, Bartoszyc, Dobrego Miasta, Gdyni, Giżycka, Inowrocławia, Lipna, Olsztyna, Szczytna, Włocławka, Solca Kujawskiego, Sztumu, Ostródy, Lidzbarka Warmińskiego oraz Iławy.

Harmonogram mistrzostw obejmował konkurencję w kata, walki reżyserowane, a także kumite (wolna walka), będące esencją karate.

KATA

Nasza wielokrotna medalistka Emilia Czop uzyskała drugie miejsce w kata seniorek. Kategoria seniorów to zdecydowana supremacja zawodników z Malborka, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Na najwyższym stopniu stanął Marcin Kondra, srebrny medal zdobył Maciej Kaczyński, zaś trzecie miejsce zajął Karol Rozenberg.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Hubert Philipp, który w kategorii kata dzieci rocznik 2000 i młodsze (obsadzonej aż przez 38 zawodników) wywalczył wysoką trzecią pozycję.

W klasyfikacji drużynowej Malborski Klub Kyokushin Karate zgromadził największą ilość punktów, osiągając ostatecznie pierwsze miejsce.

WALKI REŻYSEROWANE

Konkurencja ta obejmuje elementy kumite, dla których tłem jest podkład muzyczny.

Puchar za pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymali Marcin Kondra oraz Krzysztof Klufczyński. Sędziowie najwyżej ocenili efektowny program z elementami akrobacji, zaprezentowany przez naszych zawodników.

Senior /-70kg/ Nepelski Wojciech 3 miejsce

Kumite (wolna walka) jest najbardziej zaawansowaną formą karate. W walce sportowej twarz, szyja, genitalia, stawy kolanowe, kręgosłup są oczywiście wyłączone jako cel ataku. Ponadto młodzicy oraz juniorzy startują w wersji kumite lekki kontakt, co ma na celu dodatkowe zwiększenie ich bezpieczeństwa.

VIII OTWARTE MISTRZOSTWA MALBORKA KYOKUSHIN KARATE przebiegły niezwykle sprawnie. Organizacyjnie oraz sportowo zawody te możemy zaliczyć do bardzo udanych. Na kolejną imprezę tej rangi zapraszamy adeptów karate kyokushin za dwa lata.