Strona główna Klub

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO

20-21.05.2017 Lyon - Francja

Wyjazd w środę 17 maja godz. 8.30 autobusem rejsowym do Lyonu wyjechała 8-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate na Mistrzostwa Europy . Po 26 godzinach drogi  czwartek był dzień aklimatyzacji i wypoczynku a w piątek nasi zawodnicy przeszli przez weryfikację przed zawodami.

W sobotę wystartowali nasi juniorzy i juniorzy młodsi odnosząc najlepszy wynik w historii startów naszego klubu na tej imprezie. Niezawodna Zuzanna Jaremko z sekcji Kwidzyn trzeci raz z rzędu była finalistką Mistrzostw Europy i w tym roku drugi raz w swej sportowej karierze zdobyła złoty medal w kategorii kumite – 65 kg juniorek młodszych. Miłą niespodziankę sprawił Maciej Wójtowicz z Malborka zajmując trzeci miejsce w kumite juniorów młodszych + 75 kg. Zawodnicy startujący w kategorii kumite juniorów niestety nie sprostali zawodnikom z Rosji i Kazachstanu i odpadli w eliminacjach. Bardzo dobrze spisali się natomiast nasi zawodnicy w kata – w układach technicznych. Junior Hubert Philipp zajął bardzo dobre 5 miejsce a Miłosz Wolak w tej samej kategorii 9 miejsce na 21 sklasyfikowanych zawodników w tej konkurencji.

W niedzielę 21 maja wystartowali w kategorii kata nasi seniorzy. Sensei Marcin Kondra zajął 14 miejsce na 29 zawodników najlepszych w Europie a senpai Marta Owedyk 16 miejsce na 33 zawodniczki. Funkcję trenera drużyny pełnił sensei Maciej Kaczyński.

Ekipa w dobrych nastrojach wyjechała w drogę powrotną w poniedziałek i już we worek byli w Malborku. Tak długa podróż autobusem nie sprzyja jednak formie zawodników. Ze względów ekonomicznych niestety wyjazd samolotem nie był możliwy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom zawodników za pomoc w organizacji wyjazdu.

OSU!

Powrót do góry
c5.jpg
f-kanji-kyokushin-tattoo-orez-218128217.jpg
kancho.jpg

Copyright © Kyokushin Malbork 2018