Strona główna Klub

Zuzanna Jaremko vice-mistrzynią Europy!

30 Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate IKO

Warna 21-22.05.2016

W Pałacu Sportu w Warnie w Bułgarii odbyły się jubileuszowe 30 Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate IKO. Impreza zgromadziła rekordową liczbę 610 zawodników z 25 państw . W sobotę 21 maja rywalizowali juniorzy i młodzicy a w niedzielę 22 maja na macie tatami startowali seniorzy.

W pierwszym dniu zawodów mieliśmy okazję podziwiać występy 4 zawodników z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. W kategorii kata wystartowali młodzicy Hubert Philipp i Miłosz Wolak. Po bardzo wyrównanych występach ,w licznym bo 31-osobowym gronie zawodników , Hubert zajął bardzo dobre 5 miejsce zdobywając za swój występ 21,5 pkt. Tyle samo co zawodnik, który zajął 4 lokatę. O ostatecznej kolejności zadecydowały skreślone najniższe noty. Ze swojego występu może być również zadowolony Miłosz , który zajął 15 miejsce w tej kategorii wiekowej.

Duże nadzieje pokładaliśmy w naszych zawodnikach w kategorii kumite.

Nie zawiodła nasza mistrzyni Europy z poprzedniego roku Zuzanna Jaremko z Kwidzyna – wychowanka instruktora Macieja Kaczyńskiego. W eliminacjach zdecydowanie wygrała z zawodniczką Węgier Julianą Horvath a w półfinale pokonała Ukrainkę Asyę Recetskaya. Niestety w finale spotkała się z Patrycją Lewandowską z Polski i przegrała po wyrównanej walce przez wskazanie sędziów. Ostatecznie Zuzia zajęła 2 miejsce i jako jedyna zawodniczka MKKK stanęła na podium Mistrzostw Europy. W kategoriach chłopców klasą dla samych siebie okazali się zawodnicy z Rosji a przyjechało ich do Warny aż 140. Nie poszczęściło się w losowaniu Hubertowi Philipp i Miłoszowi Wolak ponieważ już w pierwszej rundzie eliminacji trafili na zawodników z Rosji. Hubert nie sprostał Nokolai Becherikov a Miłosz przegrał z Danillem Pusharev. Więcej szczęścia miał Artur Bernacki, który w 1 rundzie wygrał zdecydowanie z Węgrem Martinem Kóscó , ale w ćwierćfinale niestety przegrał z zawodnikiem z Białorusi Mikalai Krus. Zawodnikom naszym w narożniku sekundował sensei Wojciech Kunicki a gorące podziękowania należą się senpai Mariuszowi Philipp, który kolejny raz szczęśliwie zawiózł reprezentację busem na zawody .

W drugim dniu zawodów reprezentanci Polski zdobyli 5 medali w kumite i 2 medale w kata. Klasą samą dla siebie okazali się znowu zawodnicy z Rosji.