Strona główna Klub

Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży Włocławek 01.12.2012

Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży

Włocławek   01.12.2012

W sobotę 1 grudnia 2012 kolejny raz odbył się w Włocławku Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin  z udziałem około 170 zawodników z 11 klubów karate. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała bardzo silna drużyna, w skład której znaleźli się medaliści mistrzostw klubu w kata ( z maja ) oraz medaliści mistrzostw klubu w kumite, które odbyły się w Malborku 16 listopada tego roku. Po raz pierwszy w historii nasza drużyna była tak duża, że zawodnicy pojechali autobusem. Wystartowało aż 39 zawodników. Zawody sędziowali sensei Lesław Wądołowski i senpai Sławomir Rozenberg. Drużyną opiekowali się sensei: Maciej Kaczyński i Robert Bylicki. Sędzią głównym zawodów był sensei Wojciech Kunicki.

Do południa w sali włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się konkurencja układów technicznych – KATA. W eliminacjach wystąpiło 25 zawodników z MKKK  z czego 16 z nich dostało się do ósemek finałowych w swoich kategoriach wiekowych.  Medale zdobyli : Hubert Philipp I miejsce w kategorii kadetów, Mateusz Strzelczyk I miejsce w młodzikach, Mirosława Zdral I miejsce w kadetkach. Srebrne medale zdobyli: Kinga Bylicka w kadetkach młodszych, Karolina Jażdżewska w młodzikach i Marcin Kondra w seniorach.

- seniorzy : Piotr Łazik VI miejsce a Paweł Madajczyk VII miejsce

Część z tych zawodników spróbowała również swoich sił w kategorii KUMITE – walka. Złotym chłopakiem został Hubert Philipp, który do południa wygrał konkurencję kata a po południu w kategorii kumite kadetów – 40  kg także był bezkonkurencyjny pewnie wygrywając.  Drugi medal zdobyła w tym dniu również Karolina Jażdżewska zajmując II miejsce w  kategorii młodziczek + 50 kg i Marcin Kondra , który w kumite seniorów – 70 kg był III.

II miejsca zajęli  : Jakub Rozenberg w juniorach + 70 kg i Konrad Jurkiewicz w kadetach – 40 kg.

Na trzecim stopniu podium stanęli: Dawid Jurkiewicz w juniorach – 70 kg i Karol Sobociński w seniorach + 80 kg.

Drużyna zdobyła 43 punkty w klasyfikacji łącznej i zdecydowanie wygrała przed klubami karate z Inowrocławia i Konina.

Serdeczne podziękowania należą się sensei : Maciejowi Kaczyńskiemu, Mirosławowi Mackiewiczowi, Lesławowi Wądołowskiemu i Krzysztofowi Westfal  za przygotowanie zawodników.

Sukces ten jest dowodem, że wypracowany w naszym Klubie system szkolenia i przygotowań oparty na mistrzostwach klubu w kata i kumite oraz obozach letnich zaczyna przynosić rezultaty.